ЕКСКЛУЗИВНО КРСТАРЕЊЕ низ Западниот Медитеран: LAST MINUTE понуда од само 499 евра

Туристичката агенција Орфеј ве води на крстарење низ Западниот Медитеран, односно Италија, Франција, Канарски Острови, Мадера и Шпанија. Ексклузивно Ви нудиме 11 ноќи 12 дена.

Тргнување од Савона (Италија)

LAST MINUTE понуда 

ЗА ДВОКРЕВЕТНА КАБИНА

 • Внатрешна двокреветна кабина по лице 499 евра

ЗА BASIC ГАРАНТНИ КАТЕГОРИИ

 • Внатрешна двокреветна кабина по лице 629 евра
 • Прозорска двокреветна кабина по лице 1079 евра
 • Балконска двокреветна кабина по лице 1679 евра

3. и 4. лице во кабина 365 евра

Сингл кабините во оваа категорија не се достапни

ЗА COMFORT

 • Внатрешна двокреветна кабинаClassic IC по лице 729 евра
 • Внатрешна двокреветна кабина Premium IP по лице 849 евра
 • Прозорска двокреветна кабина Classic EC по лице 1439 евра
 • Прозорска двокреветна кабина Premium EP по лице 1559 евра
 • Балконска двокреветна кабина Classic BC по лице 2239 евра
 • Балконска двокреветна кабина Premium BP по лице 2359 евра

3. и 4. во кабина 365 евра

Доплата за сингл кабина +100%

Бродски такси 170 евра

Цената вклучува:

 • Крстарење на бродот според програмата
 • Сместување во одбрана кабина во текот на крстарењето на бродот (купатило/WC, клима уред, сеф, фен, ТВ)
 • Проширен полн пансион на брод (вечера, полноќна закуска, појадок, ручек, ужина)
 • Свечена вечера со капетанска здравица
 • Забавен вечерен програм во салоните и бродовите со музика во живо
 • Користење на бродски простор и опрема
 • Претстави во театарот
 • Влезници за казино, ноќен клуб…
 • Спортски активности (аеробик, bodudancing и слични активности со асистенција на инструктор во сала…)
 • Дневни активности (игри, лов на изгубено богатство, квизови, турнири, караоке, танцување, тематски забави и сл.)
 • Пакет пијалоци „Pranzo & Cena“ вклучен за Comfort Classic кабини
 • Пакет пијалоци „Бриндиамо“ вклучен за Comfort Premium кабини

Цената не вклучува:

 • Намирници (service charges)
 • Пијалоци на бродот
 • Излети на копно
 • Третмани во велнес центарот и козметички третмани, лични тренинзи со фитнес тренер
 • Услуги од медицинскиот персонал
 • Costa осигурување

НАПОМЕНА: АВИОНСКИ БИЛЕТ ДО САВОНА НЕ Е ВКЛУЧЕН ВО ЦЕНАТА, ИСТИОТ СЕ РЕЗЕРВИРА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА ЗА КРСТАРЕЊЕТО ВО АГЕНЦИЈАТА.