General

 ИТАЛИЈА /ШПАНИЈА/ ФРАНЦИЈА /

ПОАЃАЊЕ ОД СКОПЈЕ : 16 НОЕМВРИ 2018 (7 НОКЕВАЊА / 8 ДЕНА)

1 ДЕН : СКОПЈЕ – МИЛАНО Бергамо

Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 12.00 часот. Лет за Милано во 13,20 часот. Пристигнување во Милано во 15.20 часот. Сместување во хотел Нокевање.

2 ДЕН: ЏЕНОВА –Почеток на крстарењето

Трансфер од аеродром до пристаништето во Савона.

Пристигнување во Савона. Пристигнување во пристаништето во Савона. Чекирање и задолжување на кабините.

ДАТУМ

ПРИСТАНИШТЕ

ПРИСТИГНУВА

ЗАМИНУВА

ДЕН : 2

Genova

–  

17:00 

ДЕН 4:

Chivitaveccia RIM

08:00 

17:00 

ДЕН 5 :

Palermo Sicilija

08:00 

18:00 

ДЕН 6 :

Malta

08:00 

18:00 

ДЕН 7 :

Barcelona

–  

–  

7 -8ден : БАРЦЕЛОНА

Појадок, раздолжување на кабините. Трансфер до хотел. Сместување. Факултативно разглед на Барцелона со водич. Нокевање.

9ДЕН : БАРЦЕЛОНА – СОФИЈА

Појадок. Одјавување на собите . Трансфер до аеродромот кај Барцелона. Лет за Софија во 21,55

Пристигнување во Софија во 01,55 Часот после полноќ.. Трансфер до Скопје. Пристигнување во раните утрински часови.

ЦЕНА НА ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ ЗА РАНА УПЛАТА

ВНАТРЕШНА КАБИНА – ЦЕНА ПО ЛИЦЕ

450 ЕУР

РЕДОВНА ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ ИЗНЕСУВА 599 еур ПО ЛИЦЕ

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

крстарење со бродот COSTA МЕРАВИГЛИЈА

– сместување во четирикреветни кабини за време на крстарењето на бродот ( студентите во четирикреветни Кабини )

Секоја кабина има бања и ВЦ , клима уред, сеф , фен , ТВ )

 • Проширен полн пансион на бродот ( појадок/ручек/ужина/вечера/полнокна закуска)

 • Свечена вечера со здравица на капетанот на бродот

 • Целодневна анимација на бродот

 • Забавен вечерен програм во салоните и баровите со музика во живо

 • Користење на бродските простории и салони(користење на библиотеката, фитнес центарот, базените, лежалки на палибата, сауни, бањарки )

 • Представи вио театарот

 • Влезници за нокниот клуб

 • Разни дневни активности ( игри, лов на изгубеното богатство, квизови, турнири,

 • Караоке

 • Тематски забави, курс за танц и слично)

 • 1 нокевање со појадок во околина на Милано и две во Барцелона

 • Превоз на наведената релација со авион Скопје Бергамо и Барцелона Софија со ВИЗЕР

 • Трансферите од Милано аеродромот до пристаништето во Џенова и од пристаништето Барцелона до хотел и хотел до Аеродромот Барцелона како и трансферот од аеродром Софија до Скопје на враќање.

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

Пијалоците на бродот

– Бродски такси воз износ од 110 ЕУР по лице

– За багаж се доплака според условите на Визер.

 • Напојницата која е задолжителна и секој си ја плаќа за време на одјавување на кабините лично која изнесува 10 ЕУР по лице на ден

 • Излетите и екскурзиите при посетите на градовите кои се факултативни

Франција

ФранцијаФранцуска Република или Франција (француски: République française или France) — демократска држава чиј главен дел од територијата (метрополитенскиот дел) се наоѓа во Западна Европа и која по површина е најголема во Европската Унија (551.500 км2), и втора по население (метрополитенскиот дел) со 62.448.977 жители (1 јануари 2009), во чиј состав влегуваат прекуморски домени и територии (DOM — TOM) лоцирани на други континенти, па вкупната површина изнесува 675.417 Read more

Шпанија

ШпанијаLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed lectus turpis, egestas eget lorem at, facilisis sollicitudin magna. Phasellus sem mauris, eleifend a mauris et, consectetur molestie odio. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Donec iaculis, sem non facilisis venenatis, tellus arcu laoreet ex, eu facilisis risus arcu Read more

Италија

Италија ИТАЛИЈА /ШПАНИЈА/ ФРАНЦИЈА / ПОАЃАЊЕ ОД СКОПЈЕ : 16 НОЕМВРИ 2018 (7 НОКЕВАЊА / 8 ДЕНА) 1 ДЕН : СКОПЈЕ – МИЛАНО Бергамо Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 12.00 часот. Лет за Милано во 13,20 часот. Пристигнување во Милано во 15.20 часот. Сместување во хотел Нокевање. 2 ДЕН: ЏЕНОВА –Почеток на крстарењето Read more

We are sorry, there are no reviews yet for this cruise.