General

Крстарење по КАРИБИТЕМАЈАМИ

15 Дена / ЗА УПЛАТА ДО 15.10.2018

ЦЕНА ЗА РАНА УПЛАТА ЦЕНА од: 1499 ЕУР ЗА ТЕРМИН 08.02.2019

ЦЕНА од: 1599 ЕУР ЗА ТЕРМИН 02.03.2019РЕДОВНА ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ : 1699 ЕВРА за 08.02.2019и 1799 евра за 02,03,201

Miami Florida, Bahami,

1 Ден петок : Скопје – МАЈАМИ

Состанок на групата на аеродром два часа пред полетување. Лет за Мајами преку некоја европска метропола. Пристигнување во Мајами . По царинско визните формалности, трансфер до хотелот во Мајами. Сместување во хотел 3*** на база само нокевање. Нокевање.

2 Ден : Мајами

Предлагаме да земете туристички автобус за разглед на Мајами . А попладне да земете бродче и да крстарите каде ке ги видите вилите и резиденциите на Џет сетот. Нокевање

3 Ден: Задолжување на кабините на бродот. На бродот имате проширен полн пансион.

ITINERER

ДЕН

ДАТУМ

ПРИСТАНИШТЕ

ПРИСТИГНУВА

ЗАМИНУВА

LOKACIJA*

3

НЕДЕЛА

Miami, SAD

19:00

Privezan

4

ПОНЕДЕЛНИК,

Plovidba

5

ВТОРНИК,

Ocho Rios, Jamajka

10:00

18:00

Privezan

6

СРЕДА,

Plovidba

7

ЧЕТВРТОК,

Cartagena, Kolumbija

08:00

17:00

Privezan

8

ПЕТОК,

Colon, Panama

09:00

18:00

Privezan

9

САБОТА

Puerto Limon, Kostarika

08:00

17:00

Privezan

10

НЕДЕЛА

Plovidba

11

ПОНЕДЕЛНИК,

Costa Maya, Meksiko

09:00

17:00

Privezan

12

ВТОРНИК,

Plovidba

13

СРЕДА

Nassau, Bahami

10:00

18:00

Privezan

14

ЧЕТВРТОК,

Miami, SAD

07:00

Privezan

НАПОМЕНА : ЦЕНАТА Е ДАДЕНА ЗА СМЕСТУВАЊЕ ВО ВНАТРЕШНА КАБИНА, ЗА ПРОЗОРСКА СЕ ДОПЛАКА ПО 170 ЕВРА ПО ЛИЦЕ, А ЗА БАЛКОНСКА КАБИНА ЗЕ ДОПЛАКА ПО 300 ЕВРА ПО ЛИЦЕ. Релација на движење на бродот

15 Ден : Мајами

Појадок на брод. Пристигнување во пристаништето MIAMI, Florida во 07.00 часот. Напуштање на бродот. Лет за Скопје, преку некоја од европските метрополи. Нокен лет. Пристугнување следниот ден во Скопје.

ТЕРМИН НА ПОАЃАЊЕ: 28 ОКТОМВРИ 2018

Во цената е вклучено:

Авионски билет според програмата – економска класа:

Скопје –Мајами-Скопје

2 ноќевање во хотел со 3* во Мајами (без појадок)

Крстарење со брод по Карибите според наведениот итинерер 12ДЕНА / 11 ноќи

Трансфер од пристаништето во Мајами до ародромот во Мајами

Во цената не е вклучено:

Американска виза

Пристанишни такси 190,00 Еур

НАПОЈНИЦА ОД ДЕН ЗА ВОЗРАСНО ЛИЦЕ ИЗНЕСУВА ……10 ЕУР , А ЗА ДЕЦА ОД 4 – 14 ГОДИНИ ………. 6 ЕУР НА ДЕН

Сите факултативни излети, посети и разгледи

Билети за музеи, јавни превозни средства

Агенцијата го задржува правото на промена на цената доколку се промени цената на авионскиот превоз.

ВАЖНА НАПОМЕНА: Цената за рана уплата важи исклучиво за целосна уплата на аранжманот до денот до кога важи таа цена. За уплата по редовна цена со резервација се уплака 50 % а остатокот од 50 % од износот најдоцна еден месец пред поаѓање.

Во цената за време на крстарењето е вклучено:
крстарење со бробот според програмата
сместување во одбраната кабина за време на крстарењето на бродот (купатило/WC,клима уред,сеф,фен, TV)
проширен полн пансион (вечера, полнокна закуска, појадок, ручек, ужина)
Свечена Капетанова вечер со здравица од капетанот
Целодневни анимации на бродот
Забавен вечерен програм во салоните, баровите со музика во живо
Користење на бродските простори и опрема (библиотека,фитнес центар,базени, лежалки на палуба, сауни, парни бањи, пешкири,…) претстави во театарот, влезници за казиното и нокниот клуб….
Спортски активности  (aerobic, stretching, bodydancing и слични активности со асистенција на инструктори во салата,…)
Разни дневни активности (игри , лов на изгубеното богатство, квизови, турнири, караоке, школо за танци, разни текатски забави и др.)

ЦЕНАТА ЗА ВРЕМЕ НА КРСТАРЕЊЕТО НЕ ВКЛУЧУВА : НАПОЈНИЦИ, ПИЈАЛОЦИ НА БРОДОТ, ИЗЛЕТИ И ЕКСКУРЗИИМ, УСЛУГИ ЗА КОРИТЕЊЕ НА ДОКТОР И МЕДИЦИНСКИ ПЕРСОНАЛ , ОСИГУРУВАЊЕ НА БРОДОТ ОД СТРАНА НА КОСТА КРОИЧЕРЕ КОМПАНИЈАТА.

Соединети Американски Држави

Соединети Американски ДржавиСоединетите Американски Држави го зафаќаат средишниот дел на Северна Америка. Се простираат помеѓу Мексико на југ и Канада на север, и меѓу Тихиот Океан на запад и Атланскиот Океан на исток. Во состав на САД влегуваат Алјаска и Хавајските Острови. Преку двата океана САД се поврзуваат со земјите од другите континенти.Read more

We are sorry, there are no reviews yet for this cruise.