General

Новогодишно Крстарење по КАРИБИТЕМАЈАМИ

11 Дена / ЗА УПЛАТА ДО 11.11.2018

ЦЕНА ЗА РАНА УПЛАТА ЦЕНА од: 999 ЕУР

РЕДОВНА ЗЕНА НА АРАНЖМАНОТ : 1399 ЕВРА

Miami Florida, Bahami,

ТЕРМИН НА ПОАЃАЊЕ Е 25.12.2018

1 Ден петок : Скопје – МАЈАМИ

Состанок на групата на аеродром два часа пред полетување. Лет за Мајами преку некоја европска метропола. Пристигнување во Мајами . По царинско визните формалности, трансфер до хотелот во Мајами. Сместување во хотел 3*** на база само нокевање. Нокевање.

2 Ден : МАЈАМИ

Чекирање на бродот и задолжување на резервираниот тип на кабина. Исхрана на бродот на база полни пансиони. Ноќевање.

ITINERER

Day

Date

Port

Arrival

Departure

2

26-12 Wed

Port Everglades (Florida)

23:00

3

27-12 Thu

Freeport (Bahamas)

08:00

18:00

4

28-12 Fri

Cruising

5

29-12 Sat

Grand Turks (Turks Islands)

08:00

20:00

6

30-12 Sun

Amber Cove (Dominican Rep.)

08:00

18:00

7

31-12 Mon

Cruising

8

01-01 Tue

Miami ( Florida)

06:00

 

Цена по лице во Внатрешна кабина

Цена за рана уплата со попуст

999 ЕУР

Цена по лице во Внатрешна кабина

Цена по редовна цена без попуст

1399 ЕУР

Цена по лице во Прозорска кабина

Цена за рана уплата со попуст

1199 ЕУР

Цена по лице во Надворешна кабина

Цена по редовна цена без попуст

1550 ЕУР

Цена по лице во Балконска кабина

Цена за рана уплата со попуст

1350 ЕУР

Цена по лице во Балконска кабина

Цена по редовна цена без попуст

1650 ЕУР

 

Релација на движење на бродот

8 Ден Вторник : Мајами

Појадок на брод. Пристигнување во пристаништето MIAMI, Florida во 06.00 часот. Напуштање на бродот после појадокот. Сместување во хотел во Мајами. Нокевање

9 Ден Вторник : Мајами

Сместување на само нокевање . Слободен ден за индивидуални активности и прошетки.

Нокевање.

10 Ден : Мајами-Скопје

Лет за Скопје, преку некоја од европските метрополи. Нокен лет. Пристугнување следниот ден во Скопје.

ТЕРМИН НА ПОАЃАЊЕ: 25 Декември 2018

Во цената е вклучено:

Авионски билет според програмата – економска класа:

Скопје –Мајами-Скопје

3 ноќевање во хотел со 3* во Мајами (без појадок)едно на пристигнување и 2 на заминување.

Крстарење со брод зпо Карибите 8ДЕНА / 7 ноќи(исхрана на база полн пансион)

Трансфер од пристаништето во Мајами до ародромот во Мајами

Во цената не е вклучено:

Американска виза

Аеродромски такси – околу 259,00 Еур ( аеродромските такси се променливи)

Пристанишни такси 150,00 Еур

НАПОЈНИЦА ОД ДЕН ЗА ВОЗРАСНО ЛИЦЕ ИЗНЕСУВА ……10 ЕУР , А ЗА ДЕЦА ОД 4 – 14 ГОДИНИ ………. 6 ЕУР НА ДЕН

Сите факултативни излети, посети и разгледи

Билети за музеи, јавни превозни средства

Агенцијата го задржува правото на промена на цената доколку се промени цената на авионскиот превоз.

ВАЖНА НАПОМЕНА: Цената за рана уплата важи исклучиво за целосна уплата на аранжманот до денот до кога важи таа цена. За уплата по редовна цена со резервација се уплака 50 % а остатокот од 50 % од износот најдоцна еден месец пред поаѓање.

Во цената за време на крстарењето е вклучено:
крстарење со бробот според програмата
сместување во одбраната кабина за време на крстарењето на бродот (купатило/WC,клима уред,сеф,фен, TV)
проширен полн пансион (вечера, полнокна закуска, појадок, ручек, ужина)
Свечена Капетанова вечер со здравица од капетанотна бродот

 • Новогодишна свечена вечера
  Целодневни анимации на бродот
  Забавен вечерен програм во салоните, баровите со музика во живо
  Користење на бродските простори и опрема (библиотека,фитнес центар,базени, лежалки на палуба, сауни, парни бањи, пешкири,…) претстави во театарот, влезници за казиното и нокниот клуб….
  Спортски активности  (aerobic, stretching, bodydancing и слични активности со асистенција на инструктори во салата,…)
  Разни дневни активности (игри , лов на изгубеното богатство, квизови, турнири, караоке, школо за танци, разни текатски забави и др.)

  ЦЕНАТА ЗА ВРЕМЕ НА КРСТАРЕЊЕТО НЕ ВКЛУЧУВА : НАПОЈНИЦИ, ПИЈАЛОЦИ НА БРОДОТ, ИЗЛЕТИ И ЕКСКУРЗИИМ, УСЛУГИ ЗА КОРИТЕЊЕ НА ДОКТОР И МЕДИЦИНСКИ ПЕРСОНАЛ , ОСИГУРУВАЊЕ НА БРОДОТ ОД СТРАНА НА КОСТА КРОИЧЕРЕ КОМПАНИЈАТА.

 • НАПОМЕНА: За дополнителни 3 нокевања во Њујорк и авионска карта од Мајами до Њујорк за оние кои сакаат следува доплата од 550,00 ЕУР по лице.

Соединети Американски Држави

Соединети Американски ДржавиСоединетите Американски Држави го зафаќаат средишниот дел на Северна Америка. Се простираат помеѓу Мексико на југ и Канада на север, и меѓу Тихиот Океан на запад и Атланскиот Океан на исток. Во состав на САД влегуваат Алјаска и Хавајските Острови. Преку двата океана САД се поврзуваат со земјите од другите континенти.Read more

We are sorry, there are no reviews yet for this cruise.