General

ТЕРМИНИ /  29.12.2018-02.01.2019

 

1/.ден 29.12.2018  Скопје – Лондон: Состанок на групата на аеродромот Александар Велики во 05.00. Лет за  Лондон со Визер во 06.20ч. Пристигнување во Лондон во 08.40ч. Трансфер до хотел. Сместување  во хотелот. ФАКУЛТАТИВНО – Панорамски разглед на градот: Палатата Кенсингтон, Алберт Мемориал, Ројал Алберт Хол, Хајд Парк, Оксфорд, Плоштадот Пикадили, Плоштадот Трафалгар, Парламентот, БигБен, Бекингемска Палата, Катедралата „St. Paul’s“ , „Tower Bridge“, „HM Tower of London“ (најстарата кралска резиденција ), милениумскиот мост, јужниот брег на Темза до шекспировиот театар Глобе и катедралата „Sauthwark” .Ноќевање.

2/.ден  30.12.2018  – ЛОНДОН Појадок. Предлагаме (факултативен излет Windsor). Полудневен факултативен излет, посета на службената кралска резиденција. Ако останувате во Лондон препорачуваме прошетка низ познатата шопинг улица „Oxford Street“ , посета на трговскиот центар „Selfridges“, царството на продавници „Harrod’s“ во „Knightsbridge“ , Попладне  Факултативно , посета на „Greenwich“ (со јавен превоз) , каде се наоѓа познатата Обсерваторија низ која поминува нулта меридијанот. Враќање во хотел. Ноќевање. Попладнетео факултативна посета на музејот на восочни фигури Мадам Тисо или слободно време за индивидуални активности Ноќевање.

3/.ден  31.12.2018 – ЛОНДОН Појадок. Слободен ден за индивидуални активности прошетка низ Лондон. Вечерта пречек на некој од плоштадите на Лондон каде ке биде централната прослава на пречекот на Новата година. Враќање индивидуално во хотел. Ноќевање.

4 -/.ден  31.12.2018 – ЛОНДОН ,  Појадок, слободен ден за индивидуални активности и прочетки.  Нокевање.

5/.ден – ЛОНДОН – СКОПЈЕ  Одјава од хотел. Во 06.20 трансфер до аеродром. Лет за Скопје со Визер во 09.10. Пристигнување во Скопје во 13.15.

ЦЕНА СО ПОПУСТ ЗА УПЛАТА ДО 05 ОКТОМВРИ 2018 -Еур 449

                                                                                / 27.838 Мкд /

РЕДОВНА ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ  : 559 ЕУР

 

Во цената на аранжманот е вклучено:

– Авио билет Скопје – Лондон – Скопје

– Рачен багаж (1 торба/куфер со димензии 55х40х23см),

– Сместување во хотел 3* во Лондон  на база 3 ноќевања со појадок, и едно само нокевање.

Организација на аранжманот и придружник на патувањето

 

Во цената на аранжманот не е вклучено:

-Аеродромски такси 4.500 денари

-Доплата за чекиран багаж (според условите на авиокомпанијата)

– Тричасовен панорамски разглед на Лондон ……………….45,00 ЕУР

– Посета на Мадам Тисо (еур 40)

– Факултативна посета „Windsor” (еур 65,00)

– Факултативно организирана посета на ноќен клуб или ресторан

– Влезниците за музеите и културноисториските споменици

– Патнично осигурување

– Англиска туристичка виза 12.300 мкд / Цената на Визата е објавена на веб страната на Англискот конзулат.

Напомени:

– за реализација на овој аражман потребен е минимун 15 патници

– за овој аражман важат општите услови за патување на Т.А Орфеј

We are sorry, there are no reviews yet for this accommodation.

Лондон

ТЕРМИНИ /  29.12.2018-02.01.2019   1/.ден 29.12.2018  Скопје – Лондон: Состанок на групата на аеродромот Александар Велики во 05.00. Лет за  Лондон со Визер во 06.20ч. Пристигнување во Лондон во 08.40ч. Трансфер до хотел. Сместување  во хотелот. ФАКУЛТАТИВНО - Панорамски разглед на градот: Палатата Кенсингтон, Алберт Мемориал, Ројал Алберт Хол, Хајд Парк, Оксфорд, Плоштадот Пикадили, Плоштадот

Read more