General

 ДИРЕКТЕН ЛЕТ ОД СКОПЈЕ (30.12.2017-02.01.2018)

индивидуална

Париз – градот на Светлината, препознатлив по Ајфеловата Кула, најубавата авенија Шампзелизе, музејот Лувр, Триумфалната капија, плоштадот Конкорд, дворецот Версај, Операта, кабаре барот Moulen Rouge, Богородичната Црква….Повеќе од 30 мостови, 400 цркви, Монмартр – сликарската „Мека“, Пигал – најживиот кварт со бурен ноќен живот и повеќе од 60.000 ресторани.Град на сите уметности и светската мода, незаборавен со многубројните туристи, кои во текот на годината во континуитет го посетуваат. За Париз не врзуваат парфемите, виното, коњакот, прекрасната кујна, над 100км метро и уште многу светски познати имиња. Париз е град кој никогаш и никого не остава рамнодушен. Проверете  зошто е тоа така…

1 ДЕН (30.12.2017– сабота) – СКОПЈЕ – БУВЕ – ПАРИЗ

Присуство на аеродромот Александар Велики во Скопје 2 саати пред полетување. Полетување за Париз во 17:45 со директен лет на авиокомпанијата Wizz Air . Пристигање на аеродромот Beauvais во 20.50 часот. По пасошката и царинска контрола следува трансфер (индивидуален). Сместување во хотел. Ноќевање.

2 ДЕН (31.12.2017- недела )- ПАРИЗ

Појадок. По појадокот, предлог да го започнете денот со разглед на Париз .Може да прошетате покрај Ile de la Cite со катедралата Notre-dame, латинскиот кварт, Saint Germain, Sorbona, Louvre, Champs Elysee, Наполеоновата гробница Dome des invalides, Concorde Bastille, Republique, Vendome, Trocadero, Etoilе. Можете да се упатите кон  Монмартр, плоштадот на уметниците, базиликата Sacre Coeur..Одмор во хотел и припреми за дочек на Нова Година во градот на светлината.  Ноќевање.

3 ДЕН (01.01.2018- понеделник) –  ПАРИЗ

Појадок. Во првиот ден од новата година може со метро да се упатите во посета на дворецот  Версај. Во попладневни часови може да ја посетите  Ајфеловата кула и да имате можност да уживате во неверојатната панорамска глетка од третиот  спрат на тоа уникатно архитектонско здание . Секако наш предлог е  Крстарење по Сена а во вечерните чаови и славниот кабаре бар Moulin RougeНоќевање.

4 ДЕН (02.01.2018 – вторник) – ПАРИЗ – БУВЕ -СКОПЈЕ

Појадок во хотел и одјавување. За крај, пред вракање, дозволете си посета на еден од најбогатите светски музеи Лувр, прошетајте низ најпознатата париска улица – Елисејските полиња, поминете покрај познатата  Триумфалната капија,напијте се уште едно кафе и упатете се кон аеродромот…Полетување за Скопје 21:20  часот со директен лет на авиокомпанија Wizz Air. Слетување во Скопје во 23:55 часот.

  

ЦЕНА ЗА РАНА УПЛАТА : 399 ЕВРА

ЦЕНА ОД 440 € / 27.280 ден. ПО ЛИЦЕ

 

 ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧЕНИ СЕ СЛЕДНИТЕ УСЛУГИ:

  • Директен лет на релација Скопје – Бове – Скопје со авикомпанија Wizz Air
  • Голема кабинска торба од 10кг (56x45x25cm)
  • Сместување во  хотел 3* на услуга по ваш избор

 ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ СЕ ВКЛУЧЕНИ СЛЕДНИТЕ УСЛУГИ:

  • Аеродромски такси
  • Трансфери аеродром – хотел – аеродром
  • Туристичка такса 1,32 € на ноќ – се плаќа во хотел
  • Патничко осигурување

 

We are sorry, there are no reviews yet for this accommodation.

Париз, Франција

 ДИРЕКТЕН ЛЕТ ОД СКОПЈЕ (30.12.2017-02.01.2018) индивидуална Париз – градот на Светлината, препознатлив по Ајфеловата Кула, најубавата авенија Шампзелизе, музејот Лувр, Триумфалната капија, плоштадот Конкорд, дворецот Версај, Операта, кабаре барот Moulen Rouge, Богородичната Црква....Повеќе од 30 мостови, 400 цркви, Монмартр – сликарската „Мека“, Пигал – најживиот кварт со бурен ноќен живот и повеќе од 60.000 ресторани.Град на

Read more