Sale!

New York

1,299  999 

SKU: PW1 Category:

Description

НОН СТОП

NEW YORK – 6 Дена / 4 ноќевања   

1 Ден : Скопје – Њујорк

Состанок на групата на аеродромот Александар Велики – Скопје дава часа пред полетување. Лет за Њујорк преку некоја од европските метрополи. Слетување во Њујорк во попладневните часови по локално време . По пасошко – царинските формалности – трансфер до хотелот. Сместување во хотел со 3 * во Њујорк.  . Ноќевање.

2-4 Ден: Њујорк

Слободни денови за индивидуални активности, ФАКУЛТАТИВНО : разглед на градот, шопинг или уживање во прошетка по Менхетн, Волстрит.

Можност за факултативни разгледи со водич:

Midtown  и  Lower  Manhattan, Lincoln  Center,  Fifth  Avenue, Rockefeller  Center,  Times  Square,  Empire  State  Building,  Greenwich Village, SoHo, Chinatown, Little Italy, Financial District…

Broadway – Можност за следење на некоја од представите – Mamma Mia, Lion King, Chicago, Phantom of the Opera…

Ellis Island, The Statue of liberty, Museum of Modern Art, Guggenheim, Metropoliten.

– Шопинг – Предлагаме шопинг во познатиот “Shopping mall Woodbury Commons”

5-6  ДенЊујорк – Скопје   

Слободен ден до вечерните  часови. Трансфер до аеродромот. Полетување од Њујорк према Скопје. со еден стоп . Пристигнување во Скопје наредниот ден .

Цена ЗА РАН БУКИНГ  :  999 € /3*** /  Редовна цена 1,299 

Во цената е вклучено:

  • Авионски билет според програмата – економска класа:
  • Belgrad – New York-  Belgrad
  • Трансфер од аеродромот во Њујорк до хотелот и обратно
  • 4 ноќевања во хотел со 3* во Њујорк (без појадок) на Менхетн или околина на Менхетн

Во цената не е вклучено:

  • Американска виза која кошта околу 160,00 УСД
  • Аеродромски такси  – околу 250,00 Еур
  • Сите факултативни излети, посети и разгледи
  • Билети за музеи, јавни превозни средства
  • Агенцијата го задржува правото на промена на цената доколку се промени цената на авионскиот превоз.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “New York”

Your email address will not be published. Required fields are marked *